O NÁS

HISTORIE

Náš oddíl vznikl 7. 9. 1989, původně jako Dívčí čtyřka a jako součást PS Mladých strážců hranic. Zakládajícími členkami byly Kačka, Mrazík, Ryngle, Edouš, Ptáček, Jánoš a Brouček. V této skupině byli kromě Dívčí čtyřky také Myšáci, Strážci a Vlčata. Na počátku devadesátých let oddíl přešel pod A-TOM a vznikl TOM 7504 "ČTVERKA" Znojmo

Oddíl se rozrůstal a postupem času vznikly další družiny - Kondoři, Mustangové, Broučci, Vydry a Svišťi, z nichž se do současnosti dochovali Kondoři a Mustangové. V oddíle se vystřídalo již více než 150 členů různých generaci. Po příchodu Honzy Bartoše v roce 1995 se oddíl stal smíšeným.

Galerie vedoucích

  • První vedoucí a zakladatelkou byla Pavlína "Kačka" Dadáková
  • Pak následovali: Jaromír "Jarda" Udržal
  • Bohumír "Bob" Kasal
  • Radmil "Mozek" Kasal
  • Leona "Lea" Kočí
  • Ivan "Inža" Bohátka
  • Karel "Charlie" Karásek
  • Aleš "Gusťa" Matula
  • Karel "Charlie" Karásek


ČLENSKÁ ZÁKLADNA

Hlavní vedoucí: CHARLIE

Kdyby se za výdrž v oddílu dávaly medaile, tenhle člověk za bílého dne chránící naše město by dostal hned dvě, a to za nejdéle aktivního člena oddílu a za nejdéle fungující hlavního vedoucího. Nyní plnohodnotným tátou, manželem a vedoucím, díky kterému nám před očima roste nová klubovna.

Zástupce hlavního vedoucího: MARTIN

Martin, Matýsek, Vačice, ... Tento člověk má tolik přezdívek, kolik toho pro nás znamená. Oddílový účetní, finanční i oddílový poradce, logistik, ale hlavně oddílový kamarád. Vzhledem k jeho vzezření byste neřekli, že by dokázal předehnat želvu, ale zdání klame. Dokázal uchránit vlajku vlastním tělem, běhat mezi zlobry nebo honit zloděje po Znojmě. 

Vedoucí: VEVERÁK

Veverák je v oddílu už pěknou řádku let a z malého ufňukaného blonďáčka, kterého přepral batoh, se stal velký ufňukaný Líňáček. Je hlavním kytaristou v oddíle. Je to milovník LoLka a všech fantasy příběhů, sám trochu vypadá jako Glum. Je nejstarší z pokolení bratří Veverákovců přicházejících do Čtverky. 

Vedoucí: GUSŤA

Gusťa má snad tolik neuvěřitelných zážitků, kterým snad ani nikdo nemůže věřit. Pro kamarády by skočil do ohně, a to doslova, je pro každou špatnost a navíc přeborník v hypochondrii a počtu zranění za jeden den.


POCAHONTAS

Z malé šestileté princezničky, kdy také dostala princeznovskou přezdívku, je drsná holčina se zapálením pro věc. Nebyla s jídlem kamarád a vedoucí brali směny na její krmení, naštěstí už dostala k jídlu chuť a teď je z ní kyselina. 

LAIKA

Jedna z mladší generace oddílu. Ačkoli s námi nejezdí zas až tak dlouho, je zdravým jádrem oddílu. Je velice známou youtuberkou s asi 15 odběrateli, minecrafťačkou a také naší tváří videí na stránkách. Není tábora, kdy by si něco neudělala. 

IGGI

Iggi je nástupce Rétorovic famílie, a jde to hodně znát. Ačkoli tomuto klučinovi není ani patnáct let, je sečtělý jak ani někteří vedoucí ne. Rád se učí, má neskutečné zapálení a je velmi soutěživý, což ho ve hrát popohání k vyšším místům. Vzhledem k jeho ukecanosti je s podivem, že dokázal splnit bobříka mlčení. 

MISKA

Miska je nejmladší z Veverákovic pokolení. Není s námi tak dlouho jako jeho bratři, ale víme, že je to šoumen, který je nadšený když má publikum, tudíž hlavně jeho scénky u ohně nebo šarády jsou epickým zpestřením.Ani jeho se Veverákovic deformace nevyhla, ale ačkoli má občas hyperultrabizardní nápady a představy, dokázal ve třetí třídě postoupit do vyššího kola matematické olympiádě pro šesťáky. 

BRUT

Brutus je mladší Veverákův brácha. Žije si ve svém světě, zajímá se o válku a válečné dějiny. Občas dokáže hodně překvapit, ačkoliv Veverákovic deformace ho zastihla stejně jako jeho oba bratry.Jeho přezdívka vznikla seknutí sekerou do prstu, kdy ani nepípl a k tehdejšímu zdravotníkovi přišel se slovy "Já jsem se asi říznul." 

JEŠTĚRKA

Ještěrka je pokračovatelem rodu Dadáků po jeho mamince i sourozencích. Jezdí s námi na téměř každou akci. Tento klučina je hodně houževnatý a rychle se oklepe. Ačkoli nám občas hodně brnká na nervy, doufáme, že s námi bude až do skonání světa. 

CO JE NÁM BLÍZKÉ

Příroda, turistika, kempování

Učíme se poznávat zvířata, květiny i stromy. Obnovujeme turistické trasy pro budoucí cestovatele.

Čest, fair play a respekt k pravidlům hry

Učíme naše členy respektovat pravidla a hrát fér, a to nejen u stolu, ale i v životě. Vedeme své členy k zodpovědnosti.

Přátelství a rodinná atmosféra

Přátelství, které vzniklo v rámci skupiny, často přetrvá. Stýkáme se i mimo oddílové akce a pomáháme si.