O NÁS

HISTORIE

Náš oddíl vznikl 7. 9. 1989, původně jako Dívčí čtyřka a jako součást PS Mladých strážců hranic. Zakládajícími členkami byly Kačka, Mrazík, Ryngle, Edouš, Ptáček, Jánoš a Brouček. V této skupině byli kromě Dívčí čtyřky také Myšáci, Strážci a Vlčata. Na počátku devadesátých let oddíl přešel pod A-TOM a vznikl TOM 7504 "ČTVERKA" Znojmo

Oddíl se rozrůstal a postupem času vznikly další družiny - Kondoři, Mustangové, Broučci, Vydry a Svišťi, z nichž se do současnosti dochovali Kondoři a Mustangové. V oddíle se vystřídalo již více než 150 členů různých generaci. Po příchodu Honzy Bartoše v roce 1995 se oddíl stal smíšeným.

Galerie vedoucích

  • První vedoucí a zakladatelkou byla Pavlína "Kačka" Dadáková
  • Pak následovali: Jaromír "Jarda" Udržal
  • Bohumír "Bob" Kasal
  • Radmil "Mozek" Kasal
  • Leona "Lea" Kočí
  • Ivan "Inža" Bohátka
  • Karel "Charlie" Karásek
  • Dnes nese vůdcovství na svých bedrech Aleš "Gusťa" Matula


ČLENSKÁ ZÁKLADNA

Hlavní vedoucí: GUSŤA

Gusťa má na starosti fungování celého oddílu jakožto hlavní vedoucí. Je to člověk, který má snad tolik neuvěřitelných zážitků, kterým snad ani nikdo nemůže věřit. Pro kamarády by skočil do ohně, a to doslova, je pro každou špatnost a navíc přeborník v hypochondrii a počtu zranění za jeden den.


Zástupce hlavního vedoucího: CHARLIE

Kdyby se za výdrž v oddílu dávaly medaile, tenhle člověk za bílého dne chránící naše město by dostal hned dvě, a to za nejdéle aktivního člena oddílu a za nejdéle fungující hlavního vedoucího. Nyní plnohodnotným tátou, manželem a vedoucím, díky kterému nám před očima roste nová klubovna.

Vedoucí: VEVERÁK

Veverák je v oddílu už pěknou řádku let a z malého ufňukaného blonďáčka, kterého přepral batoh, se stal velký ufňukaný Líňáček. Je hlavním kytaristou v oddíle. Je to milovník LoLka a všech fantasy příběhů, sám trochu vypadá jako Glum. Je nejstarší z pokolení bratří Veverákovců přicházejících do Čtverky. 

Vedoucí: MARTIN

Martin, Matýsek, Vačice, ... Tento člověk má tolik přezdívek, kolik toho pro nás znamená. Oddílový účetní, finanční i oddílový poradce, logistik, ale hlavně oddílový kamarád. Vzhledem k jeho vzezření byste neřekli, že by dokázal předehnat želvu, ale zdání klame. Dokázal uchránit vlajku vlastním tělem, běhat mezi zlobry nebo honit zloděje po Znojmě. 

POCAHONTAS

Z malé šestileté princezničky, kdy také dostala princeznovskou přezdívku, je drsná holčina se zapálením pro věc. Nebyla s jídlem kamarád a vedoucí brali směny na její krmení, naštěstí už dostala k jídlu chuť a teď je z ní kyselina. 

LAIKA

Jedna z mladší generace oddílu. Ačkoli s námi nejezdí zas až tak dlouho, je zdravým jádrem oddílu. Je velice známou youtuberkou s asi 15 odběrateli, minecrafťačkou a také naší tváří videí na stránkách. Není tábora, kdy by si něco neudělala. 

IGGI

Iggi je nástupce Rétorovic famílie, a jde to hodně znát. Ačkoli tomuto klučinovi není ani patnáct let, je sečtělý jak ani někteří vedoucí ne. Rád se učí, má neskutečné zapálení a je velmi soutěživý, což ho ve hrát popohání k vyšším místům. Vzhledem k jeho ukecanosti je s podivem, že dokázal splnit bobříka mlčení. 

MISKA

Miska je nejmladší z Veverákovic pokolení. Není s námi tak dlouho jako jeho bratři, ale víme, že je to šoumen, který je nadšený když má publikum, tudíž hlavně jeho scénky u ohně nebo šarády jsou epickým zpestřením.Ani jeho se Veverákovic deformace nevyhla, ale ačkoli má občas hyperultrabizardní nápady a představy, dokázal ve třetí třídě postoupit do vyššího kola matematické olympiádě pro šesťáky. 

BRUT

Brutus je mladší Veverákův brácha. Žije si ve svém světě, zajímá se o válku a válečné dějiny. Občas dokáže hodně překvapit, ačkoliv Veverákovic deformace ho zastihla stejně jako jeho oba bratry.Jeho přezdívka vznikla seknutí sekerou do prstu, kdy ani nepípl a k tehdejšímu zdravotníkovi přišel se slovy "Já jsem se asi říznul." 

JEŠTĚRKA

Ještěrka je pokračovatelem rodu Dadáků po jeho mamince i sourozencích. Jezdí s námi na téměř každou akci. Tento klučina je hodně houževnatý a rychle se oklepe. Ačkoli nám občas hodně brnká na nervy, doufáme, že s námi bude až do skonání světa. 

CO JE NÁM BLÍZKÉ

Příroda, turistika, kempování

Učíme se poznávat zvířata, květiny i stromy. Obnovujeme turistické trasy pro budoucí cestovatele.

Čest, fair play a respekt k pravidlům hry

Učíme naše členy respektovat pravidla a hrát fér, a to nejen u stolu, ale i v životě. Vedeme své členy k zodpovědnosti.

Přátelství a rodinná atmosféra

Přátelství, které vzniklo v rámci skupiny, často přetrvá. Stýkáme se i mimo oddílové akce a pomáháme si.